100.506 gösterim
3,06 viral puan

İyi Bir Online Yayıncı Olmak İçin Gerekli Olan 7 Özellik

İnternetten yayınlar gerçekleştirmek ve topluluklara hitap etmek oldukça zor bir ve bunu yapmak için bazı özelliklere sahip olmak gerekiyor.
sosyotrend 05.01.2023 saat 13:59
 1. 1. Yayıncılık hedefleri

  Yayın yolculuğunuza başlamadan önce bazı hedefler belirleyin. Kendinize neden canlı yayına geçmek istediğinizi ve bunu bir başarı olarak kabul etmeniz için ne olması gerektiğini sorun.
 2. 2. Tutarlılık

  Tutarlı değilseniz bir kitle oluşturamazsınız. Düzenli olarak, günün aynı saatlerinde veya haftanın aynı günlerinde yayın yapmaya çalışın. Kitleniz sizi ne zaman bekleyeceğini bilmeli.
 3. 3. Etik kurallar

  Müstehcen, nefret dolu dil ve görüşler, akış itibarınızı mahvedecek ve hayalini kurduğunuz kariyerin peşinden gitmenizi engelleyecektir.
 4. 4. Kişilik

  Kişiliğiniz, görüntüleyenlerin gelme nedenlerinin büyük bir bölümünü oluşturur. Komik arkadaş canlısı, zeki veya enerjik olun, ilgi çekici ve izleyicilerinize açık olmaya çalışın.
 5. 5. Yayın içeriği

  Kanalınızı neyin benzersiz kılacağını bulun. Aralarından seçim yapabileceğiniz milyonlarca başka yayıncı varken izleyiciler sizi neden izlesin? Sevdiğiniz veya tekrar tekrar yapmaktan çekinmeyeceğiniz şeylere odaklanın.
 6. 6. Yüksek kalite

  Bu günlerde canlı akış içeriği için çıta yüksek. Ses veya görüntü kaliteniz düşükse veya bağlantı sürekli kopup yayınınızı kesintiye uğratıyorsa izleyiciler sizden uzak duracaktır. Akış için uygun internet yükleme hızlarına sahip olduğunuzdan emin olun ve izlemeye değer bir akış oluşturmak için iyi bir web kamerası ve mikrofon edinin.
 7. 7. Hızlı bir internete sahip olmak her yayıncı için en önemli unsurlardan biri ve TurkNet GigaFiber bunu sağlıyor

  1000 mbps upload ve download hızına sahip Turk.Net Gigafiber ile kopma ve donma yaşanmadan yayınlarınızı gerçekleştirebilir, takipçilerinize en kaliteli içerikleri hazırlayabilirsiniz.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 23.452 gösterim
 • Twitter: 218 gösterim

 • Toplam Viral: 30.900 gösterim
 • Toplam Seed: 32.898 gösterim
 • Toplam Direkt: 36.708 gösterim
 • Viral Puan: 3,06

İlgili Haberler