Bursa’nın İpek Halıları Kumkapı Halıları Sergisi’nde - Sosyotrend - Türkiye nin Teknoloji, Sosyal Medya, Teknosiyaset Portalı
259.658 gösterim
2,91 viral puan

Bursa’nın İpek Halıları Kumkapı Halıları Sergisi’nde

Türk ve İslam Eserleri Müzesi’ndeki etkinliğe İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Lucien Arkas katılım sağladı.
sosyotrend 11.10.2017 saat 15:51
  1. İstanbul Halı İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen İstanbul Halı Fuarı’na katılım sağlayan Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi yapmış olduğu canlı anlatımları ve geleneksel Bursa motifleri ile dokunan ipek halıları ile büyük bir ilgi görmüştü. Bu ilgi karşısında Bursa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Halı İhracatçıları Birliği ile Arkas Holding tarafından düzenlenen Arkas Kolleksiyonu’ndan Kumkapı Halıları adlı sergiye özel davet aldı.
  2. Türkiye Çarşılar Federasyonu Başkanı Muhsin Özyıldırım ve Bursa Kozahan’da faaliyet gösteren İpek Evi mağazasının sahibi Mesut Ceylan’ında hazır bulunduğu programda ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren ipek halı ve kilim tüccarlarıyla iletişime geçilerek çalışmalar hakkında bilgi verildi.
  3. Serginin açılışına katılım sağlayan İstanbul Valisi Vasip Şahin, Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi standını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi edindi. Sergi esnasında Kayıklı Cami deseni ile üretimi tamamlanan ipek halının da tezgahından çıkarılmasına yardım eden Şahin, çalışmalarından dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik etti.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 132.606 gösterim

  • Toplam Viral: 91.504 gösterim
  • Toplam Seed: 89.212 gösterim
  • Toplam Direkt: 78.942 gösterim
  • Viral Puan: 2,91