542.755 gösterim
2,04 viral puan

‘Kültür Yelpazesi Okulumuz’ Projesi

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçede ki tüm okullarla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Okul Aile Birlikleri ve Bursa’da faaliyet gösteren göçmen derneklerini Gazi İlkokulun da bir araya getirerek, ‘Kültür Yelpazesi Okulumuz’ projesine imza attı. Yaklaşık 500 kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, her kültürden aileler çocuklarıyla birlikte kendi standını açtı.
sosyotrend 19.05.2017 saat 17:51
  1. Gerçekleştirdikleri proje ile, farklı kültürlerden insanların bir arada yaşamayı öğrenmesine ilişkin farkındalık oluşturulduğuna dikkat çeken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Sadece Gazi Okulunda 75 Suriyeli, 34 Iraklı öğrenci eğitim görüyor. Kültürlerimiz farklı da olsa, yaşanabilir bir dünya için herkesin ortak hareket etmesi gerekir. Bunu da,sadece kapımızın önünü süpürmek gibi kolay bir hareketle başarabilmemiz mümkün. Bu anlamda gerçekleştirdiğimiz etkinlikte ki standlar da görüyoruz ki, farklılıklarımız kadar benzerliklerimiz de var. Projemizin ana hedefi de, çevremizi, doğamızı ve ülkemizi korumak, sevmek, her şeyi paylaşmayı öğrenmek” diye konuştu.

  2. Etkinlikte Açılan Güneydoğu, Karadeniz Ege İç Anadolu, Batı Trakya, Orta Doğu standların da öğrenciler hem kendi yemeklerini, sanatlarını, yaşamlarını tanıttılar, hem de hoş vakit geçirdiler.

    Osmangazi Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü de stand açarak, katılımcılara geri dönüşümün öneminden bahsetti ve çeşitli hediyeler dağıttı.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 194.745 gösterim

  • Toplam Viral: 128.196 gösterim
  • Toplam Seed: 265.494 gösterim
  • Toplam Direkt: 149.065 gösterim
  • Viral Puan: 2,04